See other templatesSee other templates

ROZHLEDNA DOBRNÁ

ROZHLEDNA SOKOLÍ VRCH

CzechPOINT

 

Český Podací Ověřovací Informační Národní Terminál, tedy Czech POINT je projektem, jehož cílem je zredukovat přílišnou byrokracii ve vztahu občan – veřejná správa. V současnosti musí občan často navštívit několik úřadů k vyřízení jednoho problému. Czech POINT slouží jako asistované místo výkonu veřejné správy, umožňující komunikaci se státem prostřednictvím jednoho místa tak, aby „obíhala data ne občan“.

Cílem projektu Czech POINT je vytvořit garantovanou službu pro komunikaci se státem prostřednictvím jednoho universálního místa, kde je možné získat a ověřit data z veřejných i neveřejných informačních systémů, úředně ověřit dokumenty a listiny, převést písemné dokumenty do elektronické podoby a naopak, získat informace o průběhu správních řízení ve vztahu k občanovi a podat podání pro zahájení řízení správních orgánů. Jde tedy o maximální využití údajů ve vlastnictví státu tak, aby byly minimalizovány požadavky na občany.

Projekt Czech POINT přináší značné ulehčení komunikace se státem. V některých situacích stačí dojít pouze na jeden úřad. V konečné fázi projektu by občan mohl své záležitosti vyřizovat i z domova prostřednictvím internetu.

 

Co poskytuje Czech POINT

 

 
 

Upozornění
 

Výpisy, které získáte na kontaktních místech Czech POINT jsou primárně určeny pro použití na území České republiky. Použití listin v zahraničí se řídí různými pravidly a v případě, že budete pro vaší listinu vyžadovat tzv. superlegalizaci nebo apostilizaci, je nutné získat jí u vlastníka dané agendy (např. výpis z KN na příslušním katastrálním pracovišti, výpis z RT přímo na Rejstříku trestů).

 

Změna telefonního čísla Help Desku

Od 1.10.2010 dojde ke změně telefonního čísla na Help Desk projektu Czech POINT a to na linku 251 109 846. Toto nové číslo je v provozu již nyní, současně se stávajícím číslem, které bude vypnuto 30.9.2010. Emailový kontakt zůstává stejný, tedy –Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

 

 

 
více informací na  serveru CZECH POINT

 

 

Czech point v Dobrné

V současné chvíli obec Dobrná připravuje projekt  spuštění Czech pointu tak,aby občané nemuseli zdlouhavě čekat ve frontě na úřadech v Děčíně. Pro každého z nás se jedná o úsporu nejen času ale také především financí ( náklady na cestu), dále je naším záměrem přibližit úřad občanům.

Prozatím mohou naši občané využit stejných služeb u České pošty.

 

 

 

 

STREETVIEW GOOGLE

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

region ceske svycarsko

sob

smocr

MAS

Informativní rozbor pitné vody

MIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTI

bezstavy Plakat A2 12019

RYCHLÝ KONTAKT

Obecní úřad Dobrná
Dobrná 26
40741 Dobrná
telefon:
účetní 412 514 370

Více informací

CO NÁS ČEKÁ?

Žádné události

OBČASNÍK

obcasnik

REGIONY SOBĚ

regiony sobe