See other templatesSee other templates

ROZHLEDNA DOBRNÁ

ROZHLEDNA SOKOLÍ VRCH

TURISTICKÉ CÍLE

Tiské stěny

fotoockoTiské stěny jsou přírodní památkou - bizarním skalním městem jižního okraje krušnohorského zlomu druhohorní pískovcové tabule.Oblast Tiských stěn i sousedních Rájeckých a Ostrovských skal je tradiční oblastí pískovcového horolezectví.

Obec Tisá ( www )

Tiské stěny

 

 

Zámek Děčín

ZMEK_DNZámek Děčín ležící na skalním ostrohu nad soutokem Labe a Ploučnice patří mezi nejvýznamnější historické památky severních Čech.

Během staletí sloužil jako opěrný bod českého knížete, vojenská pevnost či sídlo několika významných rodů. Mezi návštěvníky děčínského zámku nalezneme řadu slavných osobností, od evropských panovníků až po umělce. Např. Fryderyk Chopin zde zkomponoval svůj známý valčík As-dur, zvaný Děčínský. Díky rozsáhlé rekonstrukci se dnes zámku navrací jeho bývalá krása. Návštěvníci se mohou projít bývalým apartmá majitele zámku, potěšit se krásným výhledem na město a nechat se okouzlit neopakovatelnou atmosférou Růžové zahrady.

více na :http://www.zamekdecin.cz

 

Zámek Benešov nad Ploučnicí

Benešovský zámecký komplex právem náleží k nejpozoruhodnějším příkladům renesanční zámecké architektury u nás. Oba původně jednotné zámecké komplexy byly zbudovány v průběhu 16. století příslušníky míšeňského protestantského rodu pánů ze Salhausenu. S nimi je spojován největší rozkvět Benešova, který se na celé století stal panskou rezidencí a střediskem nebývalé stavební aktivity....

více na : http://www.hrady.cz/index.php?OID=893

http://www.zamek-benesov.cz/

 

Pravčická brána

Pravčická brána je jedním ze symbolů Českého Švýcarska. Jedná se o největší přírodní Evropskou skalní bránu. Impozatní rozměry 21 metrů do výšky a 26,5 metrů rozpětí dávají tušit že se jedná o skutečný přírodní unikát....

více na : http://www.turistik.cz/cz/kraje/ustecky-kraj/okres-decin/hrensko/pravcicka-brana/

 

Jetřichovcké skály

Jetřichovické skály jsou pískovcové skalní útvary zvedající se severně od obce Jetřichovice. Jetřichovické stěny jsou v jižní části Národního parku České Švýcarsko. Tato oblast je označována jako nejkrásnější území u nás a můžeme tu vidět pískovcová skalní města, stěny či samostatné skalní věže.

více na : http://www.turistik.cz/cz/kraje/ustecky-kraj/okres-decin/jetrichovice/jetrichovicke-skaly/

 

Ostatní zajímavost v okolích obcí naleznete na serveru www.turistik.cz,kde též prezentována naše rozhledna Sokolí vrch.

STREETVIEW GOOGLE

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

region ceske svycarsko

sob

smocr

MAS

Informativní rozbor pitné vody

MIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTI

bezstavy Plakat A2 12019

RYCHLÝ KONTAKT

Obecní úřad Dobrná
Dobrná 26
40741 Dobrná
telefon:
účetní 412 514 370

Více informací

CO NÁS ČEKÁ?

Žádné události

OBČASNÍK

obcasnik

REGIONY SOBĚ

regiony sobe